WEGANIZM. Schudnij, Uzdrów ciało, Zmień świat

weganizm„WEGANIZM. Schudnij, Uzdrów ciało, Zmień świat” autorstwa Kathy Freston to pozycja unikalna na polskim rynku wydawniczym.

Autorka, poprzez pryzmat własnych doświadczeń, bardzo wszechstronnie wprowadza czytelnika w tajniki kuchni roślinnej oraz dogłębnie prezentuje różnorodne korzyści płynące z wegańskiego stylu życia.

Argumenty i liczne przykłady przedstawione w książce odwołują się głównie do realiów amerykańskich, jednak w istocie pozycja ta stanowi uniwersalne kompendium wartościowych informacji z zakresu nowoczesnego, prawidłowego żywienia.

Od redukcji wagi, profilaktyki raka, chorób serca i cukrzycy, poprzez zmniejszenie zagrożeń związanych ze spożywaniem przemysłowej żywności, indywidualny wkład w ochronę środowiska, aż po argumenty moralne i etyczne przemawiające za wyborem w pełni roślinnej diety – autorka zachęca nas, abyśmy w sposób dowolny korzystali z poszczególnych rozdziałów, wybierając najbardziej interesujące dla siebie zagadnienia.

Książka wzbogacona została o liczne wypowiedzi autorytetów medycznych, ekspertów z zakresu dietetyki oraz osób, które odzyskały zdrowie i radość życia dzięki zmianie nawyków żywieniowych.

Autorka zamieszcza ponadto przykład trzytygodniowego menu opartego na zdrowych roślinnych produktach.

Jeżeli szukasz rzetelnych, przystępnie podanych informacji o korzyściach płynących ze stosowania diety roślinnej  „Weganizm” będzie z pewnością doskonałym wyborem. Polecamy! 

[RG]