VEBU – 25-27.10.2016

Umiędzynarodowienie naszych działań na rzecz rozwoju ruchu wegetarianizmu i weganizmu – Public Relations

W dniach 25 – 27 października 2016 przedstawicielki Vege Polska:

  1. Patricia Homa
  2. Barbara Pietraszewska

w ramach programu Erasmus+ Edukacja dorosłych brały udział w mobilności do siedziby VEBU w Berlinie przy Genthiner Straße 48.


Uczestniczki mobilności wraz z zespołem VEBU

Partnerem naszego projektu umiędzynarodowienia jest jedna z największych i najprężniej działających organizacji w Europie – VEBU (Vegetarierbund Deutschland). Posiada ona wieloletnie doświadczenie w bliskiej współpracy z innymi organizacjami na terenie Europy, inicjując projekty, które przekraczają granice kraju i łączą działania. Nawiązana współpraca umożliwiła nam wspólne dzielenie się doświadczeniem, ale także i poznanie metod i narzędzi stosowanych przez organizację. W trakcie realizacji projektu ERASMUS+ już kolejny raz udało nam się gościć w siedzibie VEBU w Berlinie.

Pierwszego dnia poznałyśmy dokładnie strukturę i codzienne zadania działu PR naszej organizacji partnerskiej oraz założenia prowadzenia kampanii prasowych, a także mieliśmy okazję spotkać się z przedstawicielami innych organizacji pozarządowych (Szwajcaria, Austria, Hiszpania, Belgia, Bułgaria) goszczących w tym czasie w VEBU w ramach konferencji poświęconej certyfikacji żywności (V-Label) na terenie Europy. Pozwoliło to na nawiązanie wielu interesujących kontaktów!

Drugiego dnia braliśmy czynny udział w warsztacie poświęconym tematyce „User Experience”, czyli wraz zespołem VEBU rozmawialiśmy o projektowaniu doświadczeń użytkowników nowej strony internetowej VEBU. Zastawialiśmy się jak prezentować informacje atrakcyjnie, zadbać aby strona internetowa wraz z przekazem była funkcjonalna i użyteczna, sprawiała przyjemność podczas korzystania z niej i dawała satysfakcję. Po wspólnym obiedzie z wieloma kulinarnym doznaniami, zaprezentowano nam działania edukacyjne prowadzone w instytucji za pomocą nowej strony internetowej oraz aplikacji mobilnych.

Trzeciego dnia został czas na wspólne podsumowanie założeń oraz poznanie narzędzi stosowanych w dziale PR oraz narzędzi umożliwiających prace zespołowe i zarządzanie zadaniami w międzynarodowych projektach.

Podczas tych intensywnych trzech dni oczywiście nie zabrakło także przyjemności. Berlin przywitał nas pochmurną pogodą, ale nie przeszkodziło to w zwiedzaniu tego pięknego, tętniącego życiem miasta. Byliśmy trochę zmęczeni, ale już pierwszego dnia po zregenerowaniu sił podczas wspólnej wegańskiej kolacji, pełni zapału ruszyliśmy po berlińskich ulicach w poszukiwaniu nowych wrażeń. Odwiedziliśmy sklepy spożywcze, w których podziwialiśmy ciągle poszerzający się asortyment produktów wegańskich i zaopatrzyliśmy się w niemieckie przysmaki wegańskie i wegetariańskie.

Patrycja Homa


Oto kilka zdjęć z naszego pobytu w VEBU i w Berlinie:


EU flag-Erasmus+_vect_POS

Przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+
Mobilność kadry edukacji dorosłych

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz