Beata Mońka – dietetyka, zdrowie

 

dietetyk, absolwentka Wydziału Żywienia Człowieka SGGW w Warszawie, szczęśliwa matka trzech dorosłych już synów i szef kuchni w swoim domu.

Pasjonuję się zagadnieniem wpływu odżywiania i trybu życia na zdrowie człowieka. Od ponad 25 lat stosuję z powodzeniem dietę roślinną w żywieniu swojej pięcioosobowej rodziny. Swoją wiedzę i doświadczenie z powodzeniem wykorzystuję w poradnictwie z zakresu profilaktyki i dietetycznego leczenia chorób dzieci i dorosłych, m.in. cukrzycy, otyłości, chorób serca, nadciśnienia, chorób przewodu pokarmowego, alergii, nowotworów itp. Udzielam porad i wspieram pacjentów w trakcie terapii Gersona. Doradzam także kobietom w ciąży i karmiącym. Prowadzę wykłady, organizuję warsztaty kulinarne. Wykonuję również badania diagnozujące alergie IgG-zależne (nietolerancje pokarmowe).

„Twoje zdrowie jest w Twoich rękach”


Dorota Kawalec– zdrowie, zielarstwo

Doświadczenie zawodowe zdobywała w sektorze reklamy i marketingu oraz działając na rzec podmiotów trzeciego sektora. Interesuje się fitoterapią i medycyną naturalną. zafascynowana  światem nowych technologii dąży do połączenia w życiu nowoczesnych rozwiązań z bogactwem natury.

 


Magda Jarocka – suwerenność żywnościowa, RWS, kooperatywy, ekologia (koordynator: Projekt Ogród)


Aleksandra Kozieł – psychologia społeczna, rekreacja (koordynator projektu: kursy i szkolenia)

Psychoterapeutka, czerpiąca satysfakcję z kontaktu z drugim człowiekiem. Wyznaje zasadę, że na człowieka należy patrzeć całościowo, nie oddzielać ciała od ducha. Uważa, że to co jemy, jak jemy, jak śpimy, jakie mamy relacje, wpływa na to jak się czujemy i funkcjonujemy. Dąży do łączenia, a nie dzielenia. Prywatne uwielbia aktywny tryb życia: jazdę konną, snowboard, rower.

 


Andrzej Babkiewicz – koordynacja programów (program: Erasmus+)

Wegetarianin od 14-go roku życia. Prowadził własną firmę i agroturystykę w Sudetach (1998-2004). Absolwent, obecnie doktorant Wydziału Orientalistycznego UW, specjalność indologia, sanskryt. Zainteresowania badawcze: Literatura okresu indyjskiego średniowiecza – eposy i purany – szczególnie ich aspekt religijno-filozoficzny. Tłumacz z sanskrytu. Autor książek i artykułów z dziedziny indologicznej. Redaktor i współautor stron internetowych: Bhagawadgita; Biblioteka Jogi; Gozdawianka

„Prywatnie uwielbiam literaturę, sport, podróże i miłe towarzystwo… a właśnie takie znajduję w Stowarzyszeniu Vege Polska”.