Zarząd:

 

Jakub Staszelis – Prezes zarządu Stowarzyszenia Vege Polska.

Katsiaryna Staszelis, Zofia Ismailava – Członkowie zarządu Stowarzyszenia Vege Polska.


Komisja Rewizyjna:

Krzysztof Kosior – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Vege Polska.

Krzysztof Bałauszko, Piotr Staśkiewicz – Członkowie Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Vege Polska.Kierownicy projektów i współpracownicy:

 Andrzej2

Dyrektor Biura – Andrzej Babkiewicz. Kierownik projektów „Erasmus+” 2014-2018. Wegetarianin od 14-go roku życia. Prowadził własną firmę i agroturystykę w Sudetach (1998-2004). Absolwent, obecnie doktorant Wydziału Orientalistycznego UW, specjalność indologia, sanskryt. Zainteresowania badawcze: Literatura okresu indyjskiego średniowiecza – eposy i purany – szczególnie ich aspekt religijno-filozoficzny. Tłumacz z sanskrytu. Autor książek i artykułów z dziedziny indologicznej. Redaktor i współautor stron internetowych: Bhagawadgita; Biblioteka Jogi; Gozdawianka

„Prywatnie uwielbiam literaturę, sport, podróże i miłe towarzystwo… a właśnie takie znajduję w Stowarzyszeniu Vege Polska”.

 

Andrzej Konopka

Andrzej Konopka – Podróżnik, wolnomyśliciel, zainteresowany poznawaniem natury bytu, psychiki i historii człowieka.  Mąż, ojciec dwóch córek i syna. Wegetarianin od 1981 roku. Zafascynowany od wielu lat zdrowym stylem życia. Uprawia ogród, w którym ma m.in. 3000 sadzonek truskawek.  Najnowsza fascynacja – leczniczy wpływ olejków eterycznych.

„Wegetarianizm to dla mnie styl życia a nie wybór. Nie wiem czemu to zawdzięczam – losowi czy diecie, której jestem wierny już 35 lat, ale poza katarem, który mam każdego roku, nie choruję. Swoimi doświadczeniami żywieniowymi i wiedzą w tym zakresie  pragnę dzielić się z jak największą liczbą osób. Uważam, że kluczem do zdrowia jest styl życia i pożywienie, które nie może być przypadkowe, nawet gdy jest to dieta wegetariańska –  szczególnie w dobie, gdy większość produktów jest mniej bogata w wartości odżywcze, a coraz bogatsza w szkodliwą dla zdrowia chemię.

Chciałbym dać przykład, jak żyć zdrowo i zawsze być życzliwie nastawionym do innych. Wychodzę z założenia, że osobisty przykład jest o niebo lepszy od setki pouczeń nakłaniających do zmiany stylu życia. Dlatego sam uprawiam ogród metodami ekologicznymi. Mam kopułę geodezyjną, która spełnia rolę szklarni i każdego roku zwiększam liczbę krzewów, drzewek owocowych oraz  warzyw. Moim celem jest samowystarczalność w zakresie produkcji żywności dla rodziny. A w przyszłości… zorganizowanie gospodarstwa ekologicznego, które dostarczałoby zdrowych warzyw i owoców dla członków Vege Polska. Ale to jeszcze w sferze marzeń ;-).

VEGE POLSKA to stosunkowo młoda organizacja na wegetariańskiej mapie Polski. Obecni członkowie to wspaniali ludzie. Inteligentni, wrażliwi, pełni entuzjazmu i energii by zrobić coś dobrego dla świata. Każdy z nich jest inny i unikalny na swój sposób. Bardzo doceniam to, że mogę z nimi przebywać i współpracować. Spotkajcie się z nimi, a zobaczycie, że piszę prawdę. Wspólnie zrobimy więcej!”


Aleksandra Kozieł – koordynatorka projektu: Kursy i szkolenia oraz projektu Vege Karta


Magda Jarocka – koordynatorka projektu Ogród


Katarzyna Niemiec – Manager Stowarzyszenia. Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, na co dzień realizuje się zawodowo w branży marketingu i PR. Zainteresowana zdrowym żywieniem, prawami człowieka, pisaniem tekstów i historią – szczególnie XX-wiecznej Warszawy.


 

piotrek

Piotr Henschke – Kierownik projektu „Henschke Festiwal”. w przeszłości szef kuchni wielu warszawskich wegetariańskich restauracji, a obecnie restaurator i trener kulinarny. Jest współautorem pierwszego na polskim rynku multimedialnego podręcznika gotowania – „Kuchnia Wegetariańska”, „Cztery Pory Roku” oraz autorem Kuchni Wegetariańskiej „W Malinowym Chruśniaku”. Przez wiele lat podróżując po Azji zgłębił tajniki kuchni ajurvedyjskiej (staroindyjskiej) oraz chińskiej, w których zdrowe odżywianie jest profilaktyką w zwalczaniu chorób oraz sposobem na piękno, zdrowie i długowieczność.

„Dowiecie się jak żywność wpływa na Wasz organizm, jak wybrać produkty, które podziałają uzdrawiająca na Wasze ciała oraz umysły, a także jak dobrać wartościowe składniki i stworzyć z nich nie tylko zdrowe, ale i smaczne dania.”