SPOTKANIE Z VEBU W BERLINIE

polsat_petycja450

W dniach 28-30 marca 2013 roku odwiedziliśmy w Berlinie naszych partnerów z VEBU – Niemieckiego Związku Wegetarian. Nasza wizyta stanowiła kontynuację cyklu spotkań w ramach współpracy, która została zapoczątkowana już w 2012 roku.

Podczas dwudniowych obrad poruszono wiele ciekawych zakresów tematycznych związanych z rozwojem wegetarianizmu w Europie. Wspólnie analizowaliśmy aktualne zagadnienia dotyczące: sytuacji diety wegetariańskiej w szkołach i przedszkolach w Niemczech oraz Polsce oraz możliwości jej transformacji. Nie zabrakło również dyskusji o tym, z jakimi problemami spotykają się rodzice dzieci wegańskich i wegetariańskich we współczesnym świecie.
Prezes VEBU, Sebastian Zösch, z radością przyjął zaproszenie do udzielenia wywiadu dla Polsat News dotyczącego możliwości wyboru diety wegetariańskiej w Polskich szkołach i przedszkolach w trakcie trwania naszego spotkania.

Transfer doświadczenia i udane obrady, przebiegające w niezwykle miłej atmosferze, stanowiły dla nas ogromną inspirację do dalszej działalności, a także podstawy do podjęcia wspólnych programów i inicjatyw.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu w Polsat News.

http://wegemaluch.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1351:wegemaluch-w-polsat-news&catid=209&Itemid=960