Just V Show

justvshow_olympia_logo_0Londyn, hala Olympia, 8-10 lipca 2016 (autor: Karina Babkiewicz)

W tym roku odbyła się 3 edycja imprezy Just V Show (wcześniej znanej jako V Delicious). Przez 3 dni uczestniczyło w niej ponad 80 wystawców, a liczbę zwiedzających szacuje się na ok. 35 tysięcy – głównie osób, które chcą zredukować mięso w  swojej diecie, wegetarian i wegan. Podczas wystawy można było obejrzeć pokazy kulinarne, np. w California Prunes oraz skosztować mnóstwa przeróżnych wegetariańskich i wegańskich produktów i potraw; znalazło się coś dla wielbicieli tofu, seitanu, słodyczy z suszonych owoców i orzechów czy napojów.

Równolegle z Just V Show odbywały się jeszcze 2 imprezy: Love Natural Love You – z naturalną żywnością, kosmetykami, fitnessem i masażami oraz Allergy and Free From Show dla wszystkich alergików oraz osób mających problemy z egzemą, celiakią czy różnymi nietolerancjami.

Partnerem wystawy jest Vegan Society, które miało swoją prezentację edukacyjną dla  publiczności. Ali, Alex i Elene zachęcały do wegańskiego odżywiania pokazując jak łatwo zastąpić mięso, jajka czy nabiał w swej diecie oraz co można kupić w brytyjskich marketach (tu można tylko pozazdrościć wyboru produktów i przystępnych cen). Dziewczyny skupiły się również na etycznej stronie, opisując życie zwierząt hodowlanych; los młodych kurczaków czy krów mlecznych. Ich prezentacja  spotkała się z dużym zainteresowaniem, padało mnóstwo pytań i komentarzy.

Jako Vege Polska targi odwiedziliśmy w ramach programu Erasmus+ Edukacja dorosłych podczas praktyk zawodowych (job shadowing) w Vegan Society.

Inne organizacje propagujące dietę roślinną (poza Vegan Society), które odwiedziliśmy na wystawie to:

  1. the Vegetarian Society z siedzibą w Parkdale działające od 1968 r. (www.vegsoc.org)
  2. weganie – wydawcy magazynu Vegan Life, dostępnego w wersji papierowej lub przez aplikację Pocket Mags! (http://www.veganlifemag.com)

Poniżej krótka fotorelacja z wystawy i prezentacji.


EU flag-Erasmus+_vect_POS

Przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+
Mobilność kadry edukacji dorosłych

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz