Jedzenie z przyszłością – Bill Gates informuje o alternatywach dla mięsa

bill_gates_450x205Wraz z postępującym rozwojem rynku produktów zastępujących mięso oraz jajka, Bill Gates odnosi się na swoim blogu do tematyki diety roślinnej. B. Gates ustosunkowuje się w szczególności do konsumpcji mięsa, jej konsekwencji oraz przyszłości.

W maju ubiegłego roku można było oglądać film z publicznym występem, w którym Bill Gates wypowiadał sie na rzecz wegańskiego stylu życia. 58 – letni Gates chwalił przedsiębiorstwa za ich starania związane z produkcją roślinnych alternatyw do produktów zwierzęcych.

Rok później, wraz z pojawieniem się na rynku amerykańskim nowych produktów zastępujących wyroby mięsne i jajkowe, o zaskakująco dopracowanym smaku, Gates mówi na swoim blogu ponownie o diecie czysto roślinnej. Założyciel i twórca Microsoftu apeluje, że roślinne alternatywy są bardziej przyszłościowe, a ciągle rosnący konsum mięsa staje się nie do udźwignięcia. Ponadto odpowiada on na pytanie, jakie są w przyszłości szanse na rozwój dalszych produktów alternatywnych.

W sposób obrazowy dla laików Gates informuje o ekologicznych i klimatycznych konsekwencjach konsumpcji zwierzęcych produktów, w szczególności mięsa. Dalej wskazuje on na zdrowotne skutki związane ze spożywaniem mięsa i wyjaśnia, dlaczego zredukowanie spożycia produktów zwierzęcych jest także korzystne z perspektywy zdrowotnej.

Zdjęcie: microsoft.com